• Kullanıcı

blog-details

Arazi Karavanları Hakkında

 

Karavanlar, motorlu karavanlar ve çekme karavanlar olmak üzere iki temel kategoriye ayrılıyor. Çekme karavanlar da, sadece asfalt yollara uyumlu yol karavanları ve ağır arazi koşullarında kullanıma uygun arazi (offroad) karavanları olarak ikiye ayrılıyor.

Crawler arazi karavanlarının alışılageldik yol karavanlarından tasarım ve malzeme açısından bir çok farklılıkları bulunuyor. Yol karavanları genelde kompozit ağaç konstrüksiyona sahipken, tamamen alüminyum gövdeden üretilen Crawler arazi karavanları, bu özelliği ile her tür ağır hava koşulunda ve doğal ortamlarda yağmur, kar, çamur, korozyon, paslanma gibi doğal etkenlerden etkilenmiyor. Tasarım açısından ise; Crawler, yerden yüksekliği, lastik çapı, yaklaşma ve uzaklaşma açıları ile her türlü offroad arazide sorunsuz ve rahat kullanımı ile ön plana çıkıyor.

Kompakt yapısıyla sınıfında tek!

Küçük boyutları ve kompakt yapısına rağmen farklı opsiyonel özellikleri ile kullanıcısına geniş bir donanım tercihi sunan Crawler, doğada ve açık arazide uzunca vakit geçirenler için düşünülmüş ince ayrıntıları yüksek kalite standartları ile buluşturuyor.

Crawler arazi karavanları, kamp konumunda ise genişleyen iç hacmi ve kamp teçhizatı ile 4 kişinin rahatlıkla konaklayabileceği bir konfor alanı oluşturuyor. İç kısımda ek aparat ile tavan yüksekliği artırılıp ekstra hacim ve ferahlık sağlanırken, ön bölümde yemek masası ve 4 kişilik oturma grubuna dönüşebilen 2 kişilik yatağın yanı sıra, ön kısım da yine genişleyerek 2 kişilik yatak için yeterli alan oluşuyor. Yanlarda ise açılan gölgelikler, mutfak, lavabo, duş tertibatı ile pek çok saklama bölmesi bulunuyor.