Satılık Karavan | Crawler

Satılık Karavan

Bütün bir yıl çalışmışken harika bir tatil yapmak hepimizin en doğal hakkı. Bu konuda biraz şanslı olduğumuz söylenebilir. Ülkemiz çok sayıda tatil cennetini bünyesinde barındırıyor. Masmavi deniz ve yemyeşil doğaya ulaşılabilecek onlarca adres var. Tatil planı yaparken hangi adrese gideceğimize karar vermek için araştırmalarımıza başladığımızda karşımıza çok sayıda adres çıkıyor.

Tatil denildiğinde birçok kişinin aklına ilk olarak lüks otellerde konaklamalar gelebilir. Ancak hayatın tadını çıkarmayı bilenler için tatil denildiğinde akla bir tek kelime gelecektir. Karavan! Henüz bir karavan kiralayıp tatil yapmamış insanlar bu keyfin ne kadar üst seviyede olduğunu asla bilemezler. Yalnızca bir defa karavan kiraladığınızda bunun son olmayacağının garantisini verebiliriz.

Tek bir defa karavan ile tatile giden kişiler bunun ne kadar büyük bir ayrıcalık olduğunu anlayabilirler. Böyle bir durumda yapılan araştırmalar hemen satılık karavan üzerine yoğunlaşacaktır. Özgürlük kavramını sonuna kadar yaşatan karavanlar ile muhteşem bir tatil her sene sizleri bekliyor olacak. Satın alacağınız karavanlar ile ülkemizin dört bir yanını gezebilirsiniz. Ülkemizin her noktası artık sizler için çok basit bir şekilde ulaşılabilen bir nokta haline gelecek.

Karavana sahip olmayı düşündüğünüz anda karşınıza onlarca farklı ürün çıkabilir. Daha öncesinde satılık karavan konusunda bir adım atmamışsanız seçim yapmak oldukça zor olacaktır. Bu konuda endişe etmeniz hiç gerek yok. Araştırmalarınız biraz uzun zaman alsa da sizler için kusursuz olan karavana karar vermeyi başaracaksınız.

Çekme Karavan veya Motokaravan Seçenekleri

Karacan denildiği anda hepimizin aklında benzer bir görüntü oluşur. Aslına bakıldığında hepimizin aklındaki karavanı birbirinden ayıran çok ciddi özellikler yer almaktadır. Karavanlar temelde iki farklı gruba ayrılmaktadır. Bunlar çekme karavan ve motokaravan olarak isimlendirilmektedir.

Ömrünüzün kalanını muhteşem bir şekilde geçirmek için satılık karavan incelemesine başladıysanız karavanın türüne karar vermeniz şart. Çekme karavanların ya da motokaravan modellerinin birbirinden üstün olduğunu söylemek çok mümkün değil. Her iki türün de kendine has bazı özellikleri bulunuyor. Bu özellikleri göz önüne alarak sizler için en uygun karavanın hangi kategoride yer aldığına karar verebilirsiniz.

Çekme Karavan Modelleri

Çekme karavan modelleri insanlar tarafından oldukça fazla tercih edilen modellerdir. Bu karavan tipi herhangi bir araçtan bağımsız olarak üretilmiş olan karavanlardır. Uzaktan bakıldığında insanlara bir yaşam alanı sunan konteynırların tekerleklisi olarak görülmektedir. Ekstra bir araç olmadan hareket ettirilmesi mümkün olmayan karavan türüdür.

Bu karavan türünün avantajı çekici olarak kullanılan araçlardaki özgürlüktür. Bu tür bir karavan almayı düşünürseniz karavanınız sürekli olarak sabit kalabilir. İstediğinizde aracınızı değiştirmeniz yeterli olur. Sürekli olarak yeni satılık karavan araştırmalarına başlamanıza gerek olmayacaktır. Tatil döneminde bu karavanınızı kullandıktan sonra çekici olarak kullandığınız araçlarınızı günlük hayatta kullanmaya devam edebilirsiniz.

Çekme karavan modelleri genel olarak genç kesim için daha uygun olmaktadır. Çünkü yaş olarak daha düşük yaşlarda olan karavan severler yılın büyük bir kısmını karavanları ile gezerek geçirme imkanı bulamazlar. İş hayatlarına ve aile hayatlarına sürekli olarak zaman ayırmaları gerekecektir. Bu sebeple de yaz ayları geldiğinde tatil dönemlerinde çekme karavanlarını araçlarının arkasına takarak muhteşem bir tatile çıkabilirler.

Mini Çekme Karavanlar

Çekme karavanların en küçük üyeleri mini karavanlardır. Motorlu olmayan taşıtlar ile bile çekilebilen karavan türüdür. Üretimi çok fazla olmayan bu karavanlar çok hafif malzemelerden üretildiği için dayanıklı olmaz. Ebatları da oldukça ufak olduğundan tüm etmenleri bir arada barındırması mümkün değildir.

Mini karavanlarda tuvalet hiçbir zaman olmaz. Kullanıcılar satılık karavan incelemesinde bu ürünleri almayı düşünürlerse yatak ya da mutfaktan yalnızca bir tanesine sahip olacağını bilmelidir. Yatak olarak kullanıldığında dahi uzun uzadıya yatılması zordur. Bu durum genellikle mutfak olarak kullanılmasına sebep olmaktadır. Yanlarında olabildiğince profesyonel bir mutfak taşımak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilmektedir. Ülkemizde de üretimi olan modeller arasında yer alır.

Klasik Çekme Karavanlar

Kararınızı verdiyseniz ve satılık karavan arayışınıza başladıysanız karşınıza ilk gelen model klasik çekme karavanlar olacaktır. Tek aks üzerinden üretilen bu karavanlar genel olarak minimum 3 metre boyuna sahipken maksimum 6,5 metre boyuna ulaşır. İç kısmının düzenine bağlı olarak iki ile altı kişilik olmaktadırlar.

Klasik çekme karavanların içerisinde bir banyo kısmı bulunur. Burada banyonun yanı sıra klozet ve lavabo da yer almaktadır. Karavanın diğer kısmında ocak ve tezgâhın yer aldığı mutfak bulunur. Mutfak üretilen yemeklerin tüketilebileceği güzel bir masa ve koltuklar bulunacaktır. Bunlara ek olarak yataklar ile inşaların tüm ihtiyaçları muhteşem bir şekilde karşılanmış olur.

Küçük Gözyaşı Çekme Karavanlar

Küçük gözyaşı çekme karavanlar nispeten karavan ihtiyacının minimum düzeyde karşılandığı ürünlerdir. Satılık karavan araştırması yapan kişilerin başlangıç olarak tercih edebileceği bir üründür. Akla gelebilecek tüm otomobiller ile bu karavanlar çekilebilmektedir. Bazı kişiler ATV olarak isimlendirilen araçlarla dahi bu karavanları çekerler.

Karavanların en önemli özelliği küçük olması ve maliyetinin düşük olmasıdır. İçerisinde iki kişinin rahatlıkla yatabileceği bir yatak bulunur. Karavanın arka kısmında mutfak olarak kullanılabilecek bir alan vardır ancak bu alana dışarıdan ulaşılmaktadır. Karavanın arkasına geçerek kapağı kaldıran kişiler bir tezgâh ve ocakla karşılaşırlar. Kendisine ait bir tuvaletinin olmayışı olumsuz yönü olarak gösterilebilmektedir

The Stylish Karavanlar

İngilizcedeki Stylish kelimesini isminde bulunduran bu modeller aslında iki farklı modelin karşımı olarak gösterilebilir. Stylish kelimesi dilimize şık olarak çevrilmektedir. Bu şık karavan modelleri klasik modeller ile gözyaşı karavanların bir araya getirilmesi ile ortaya çıkmıştır. Her iki modelin de iyi özelliklerini aldığı için insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Bu tasarımın en büyük avantajı tuvalet ve duşa sahip olmasıdır. Bu küçük alanda bunu başarabilmesi katlanabilen bir yatak ile sağlanır. Katlanabilen yataklar hem oturma alanı hem de yatak olarak kullanılabilir. Bunun yanı sıra mutfakları yine arka kısımdan ulaşılabilen modellerdir. Satılık karavan arayışı içerisinde olan kişiler için önemli seçenekler arasında yer alır.

Tavanı Yükselen Karavanlar

Geçmiş yıllarda çok popüler olan ancak gitgide daha az tercih edilmeye başlayan tavanı yükselen karavanlar bazı insanlar için en uygun ürünlerdir. Karavanın içerisinde sürekli olarak başını eğerek zaman geçirmek istemeyen kişiler satılık karavan konusunda araştırmalarını yaparken bu ürünlere yönelim gösterebilirler.

İsminden de anlaşılabildiği gibi bu karavanların en önemli özelliği tavanının basit bir akordeon sistemine sahip olmasıdır. Tavanları belirli bir seviyede yükselir ve içeride daha rahat bir yaşam alanı sunar. Ebat olarak çok büyük karavanlar olmadıkları için rahatlıkla otomobiller tarafından çekilecektir. Evlerin garajlarına da sığan bir karavan modelidir. Tek olumsuz yönü ise bu akordeon sisteminin ısı ve ses yalıtımı konusunda bazı olumsuzluklar ortaya çıkarmasıdır.

Beş Tekerlekli Karavanlar

Çekme karavan kategorisinin en görkemli üyelerinden bir tanesi olarak beş tekerlekli karavanlar gösterilebilir. Çok geniş bir alana sahip olan bu karavanların standart otomobiller ile çekilmesi mümkün olmaz. Yalnızca kamyonet tarzı araçlarla çekilebilmektedir. Basit bir şekilde tanımlamak gerekirse motokaravan modellerindeki kasanın çekme karavana uyarlanmış halidir.

İnsanlar satılık karavan incelemesinde her yönüyle kusursuz bir karavan almak isterse bu modele yönelim gösterebilir. Fiyat olarak oldukça pahalı modellerdir. Ancak ihtiyaçların tamamını karşılamayı başarabilir. İçerisindeki yatak sayısı 8’den daha fazla bile olabilmektedir. Çok geniş bir mutfak ve geniş bir yemek alanına sahip olmaktadır.

Ticari Çekme Karavanlar

Karavanları ticari amaçlı kullanmayı düşünen kişiler varsa bu kişiler için de muhteşem seçenekler bulunmaktadır. Ticari çekme karavan olarak isimlendirilen bu karavanların arka kısmında bir stant oluşturulmuştur. Bu stant üzerinden direkt olarak satış yapmak mümkün olur. Genellikle gıda ürünlerinin satışında kullanıldığı için yalnızca mutfaktan oluşan modellerdir.

Ebat olarak herhangi bir sınırdan bahsedilemez. Bazı kişiler ticari karavanlarında yatak kısmını da ekleyebilecekleri büyük modellere yönelirler. Bu modellerde insanlar hem satışlarını yapıp hem de uyku ihtiyaçlarını karşılayacaklardır. Satılık karavan araştırmasını ticari bir atılım için düşünen kişilerin bu modellere yönelmesi gereklidir. İstenen her noktaya giderek yapılacak olan satışlar ile muhteşem bir gelir elde edilebilir.

Motokaravan Modelleri

Hayatının kalanında karavanlarına çok daha büyük bir yer ayırmayı düşünen kişiler için ise motokaravan modelleri daha uygun olacaktır. Motokaravan tabiri kamyonet ya da minibüs olarak tabir edilen araçların arkasında yer alan bölümün karavana çevrilmesi ile elde edilen ürünlerdir. Araç ile karavan birbirinden ayrı olmadığından motokaravan olarak isimlendirilmektedir.

Motokaravan modelinde araçların karavandan bağımsız olarak kullanılması mümkün olmaz. Günlük hayatlarında da bu aracı kullanmayı düşünen kişiler her gittikleri yere karavanlarını da götürmüş olacaktır. Ebat olarak gayet büyük olduğundan günlük hayatta kullanımı zor olan ürünlerdir. Yakıt fiyatlarının da yükseldiği bu dönemde satılık karavan alırken bu modelin özelliklerine dikkat edilmesi şarttır.

Emeklilik dönemleri gelen ya da iş durumları sürekli olarak çalışmalarını mecbur kılmayan kişiler için bu modeller harika bir seçenek olacaktır. Yılın büyük bir kısmını karavanlarında geçiren kişiler araçlarına ihtiyaç duymayacakları için bu modeli tercih edebilirler. Sürüşü de çekme karavanlara göre çok daha kolay olmaktadır.

Alkovenli Motokaravan Modelleri

Motokaravan satın almayı düşünen kişilerin en çok tercih ettiği modellerin başında alkovenli motokaravanlar gelmektedir. Halk arasında yapma kasa karavan olarak da isimlendirilmektedir. Araçların arka kısımları için özel olarak imal edilen bu karavanlar araçlara başarılı bir şekilde monte edilecektir. Konfor açısından en üst seviyedeki karavanlar olarak gösterilebilir.

Alkovenli motokaravan modellerinde araçlara uzaktan bakıldığında karavan olduğu rahatlıkla anlaşılabilmektedir. Genellikle sürücülerin bulunduğu kabinin üzerine kadar karavan devam eder. Satılık karavan modelleri arasında oldukça fazla tercih edilen modellerden bir tanesidir. Yaşam alanı oldukça geniş olduğundan yatma kapasitesi daha üst seviyede olan modeller olacaktır. Mutfak gibi alanın önemli olduğu bölümler bu modellerde daha kullanışlı olur.

Panelvan Motokaravan Modelleri

Motokaravan almayı düşünen kişiler için diğer bir seçenek panelvan motokaravan modelleri olacaktır. Bu modellerde araçların içerisinde yapılan modifiye işlemleri ile birlikte araçlar küçük bir paravan dönüştürülmektedir. Araçlara dışarıdan bakıldığında karavan olduğu anlaşılmaz. Normal şartlarda minibüs olarak kullanılan araçların arkasında yer alan koltuklar sökülerek buranın bir karavana dönüştürüldüğü modellerdir.

Halk arasında Camper olarak geçen bu modeller genel olarak çok büyük boyutlarda bir karavana ihtiyaç duymayan kişiler için uygundur. Özellikle çift olarak tatilini yapanlar için doğru bir seçenek olabilmektedir. Satılık karavan araştırması yapan kişilerin en çok tercih ettikleri modellerden bir tanesi olmaktadır. Rahatlıkla araç içerisinde hareket ediyor oluşu ve maliyetinin daha uygun olması insanların tercih etmesini sağlamaktadır.